Blog zámecké paní

 

Více o autorce


Úspěšní absolventi hlubošského učiliště se dnes sešli, aby převzali z rukou ředitele a svých učitelů maturitní vysvědčení. Jak řekl pan ředitel, přáli si, aby jim na slavnosti v zámecké zahradě nepršelo, jen zapomněli dodat, že by naopak nemuselo být dnešních 35 stupňů.
Nicméně ceremoniál byl krásný a nakonec došlo i na slzičky dojetí.

SAAB & Chateau

12.06.2021

Uplynulý víkend se konala akce pořádaná majiteli a milovníky automobilové značky SAAB. Spanilá jízda dvou desítek švédských krasavců po názvem SAAB & Chateau měla za jeden ze svých cílů Zámek Hluboš.

Ráda jsem souhlasila, když mě oslovila kapela Pro tebe s dotazem, jestli by mohli na Hluboši natočit svůj nový valentýnský klip. V den natáčení bylo hodně pod nulou, všude hromady sněhu, v zámku byla ukrutná zima. Strávili na sále celý den o pizze a horkém čaji. Po několika hodinách, co ze zámku nikdo nevystrčil ani nos, jsem se tam šla...

Myš

28.01.2021

Byl normální pracovní den. Od rána jsem seděla u počítače, vyřizovala emaily a telefonovala o sto šest. Když jsem byla uprostřed hovoru s kolegyní, začaly se z rohu místnosti, samozřejmě toho složitě dostupného, kam vedou všechny kabely, zásuvky a zkrátka kam nechcete zrovna často sahat, podivné zvuky. Takové divné křoupání. Jakoby byl tam...

Milí hosté

12.01.2021

Během několika měsíců, co jsem na Hluboši, přijela za mnou celá řada milých hostů. A protože někteří jsou z uměleckého světa a věřím, že nám všem už dobrá kultura chybí, výsledkem je spousta akcí a vystoupení, na které se můžete těšit. Abych byla konkrétní, jistě se na zámku potkáte s Mistrem Jaroslavem Svěceným, šansonierkou Renatou Drössler,...

Vánoce

03.01.2021

Letošní vánoce byly jedny z nejhezčích, jaké jsem zažila. I když všude vládnou nejrůznější zákazy a příkazy, nenechávám se mentálně do téhle hry vtáhnout.

Svatba

22.12.2020

Jsem zvyklá přednášet. Mluvila jsem na konferencích pro dvě stě tři sta lidí, nejvíc asi pro dva tisíce. Tento den jsem měla promluvit před šesti... a přece jsem byla nervóznější, než kdy dřív. Obvykle mluvím spatra. Mám jen poznámky k tématům, maximálně nějaký citát přečtu. Tady jsem měla celý projev číst.

Stromeček

21.12.2020

Blížila se druhá adventní neděle. Cestou do Prahy jsem dostala nápad. Jak jinak, než geniální... A cestou zpátky jsem v kufru auta, nebo spíš v celém interiéru vezla stromeček - krásný, vánoční. V hospodě jsem večer přesvědčila sympatického mladíka, aby přišel v sobotu ráno na zámek a pomohl mi mou skvělou myšlenku zrealizovat v plné parádě.

Bílé vrány

17.12.2020

Již posedmé ocenila obecně prospěšná společnost yourchance mladé lidi z dětských domovů, zaměstnance institucí náhradní rodinné výchovy a zaměstnavatele, jejichž přístup k mladým z dětských domovů je vzorem pro celou společnost. Letošní slavnostní udílení cen Bílá vrána proběhlo poněkud netradičním způsobem, a to předtočením na Zámku Hluboš a...

Na vybraných akcích bude možné získat za každých 6 hodin práce jeden Chechták z lesklého kovu. Až to situace dovolí a budeme pořádat kulturní akce, můžete v této místní měně zaplatit vstupenky. Budeme vždy uvádět ceny v obou měnách (Kč a Che).