NOVINKY


 

Den plný autorských čtení, hudebních vystoupení, divadelních etud, také diskusí s osobnostmi, které znáte, ale také se spisovateli a básníky, jejichž díla mají svou uměleckou hodnotu, i když neplní přední stránky novin a časopisů.

Expozice je znovu otevřena. Jsem dojatá. Nedoufala jsem, že budu mít už tuto sezónu lidem co v interiérech nabídnout, natož kompletní expozici. Jsem opravdu vděčná za veškerou podporu a spolupráci... Speciální poděkování za nádhernou atmosféru Costinovi a Anna Anghelescu a Evě Jírovcové. Když hráli Ach, synku, synku a Teče voda, teče, měli v očích...

Obnovení původní expozice Galerie TGM a historie zámku zní jako malý zázrak. Reálnou podobu mu dali členové rodiny restituentů Alena Velková a Daniel Terč, kteří ji celá léta uchovávali ve skvělém stavu. Stačilo otřít rámy, umýt skla a pověsit. Jen pár skobiček ve zdi za ta léta zrezlo, a tak až na pár obrazů, jsme mohli celou expozici pověsit na...

Žáci základní školy v Hluboši si užili slunný den v zámecké zahradě poznáváním stromů formou bojovky. Nakonec společně zasadili v zámecké zahradě kaštan. Věříme, že poroste dobře a další generace ocení jeho stín, až budou v zahradě relaxovat.

Úspěšní absolventi hlubošského učiliště se dnes sešli, aby převzali z rukou ředitele a svých učitelů maturitní vysvědčení. Jak řekl pan ředitel, přáli di, aby jim na slavnosti v zámecké zahradě nepršelo, jen zapomněli dodat, že by naopak nemuselo být dnešních 35 stupňů.
Nicméně ceremoniál byl krásný a nakonec došlo i na slzičky dojetí.

SAAB & Chateau

12.06.2021

Uplynulý víkend se konala akce pořádaná majiteli a milovníky automobilové značky SAAB. Spanilá jízda dvou desítek švédských krasavců po názvem SAAB & Chateau měla za jeden ze svých cílů Zámek Hluboš.

Ráda jsem souhlasila, když mě oslovila kapela Pro tebe s dotazem, jestli by mohli na Hluboši natočit svůj nový valentýnský klip. V den natáčení bylo hodně pod nulou, všude hromady sněhu, v zámku byla ukrutná zima. Strávili na sále celý den o pizze a horkém čaji. Ale výsledek stojí za to.
Klip na YouTube

Milí hosté

28.01.2021

Během několika měsíců, co jsem na Hluboši, přijela za mnou celá řada milých hostů. A protože někteří jsou z uměleckého světa a věřím, že nám všem už dobrá kultura chybí, výsledkem je spousta akcí a vystoupení, na které se můžete těšit. Abych byla konkrétní, jistě se na zámku potkáte s Mistrem Jaroslavem Svěceným, šansonierkou Renatou Drössler,...

Milé překvapení nás čekalo v sobotu odpoledne, kdy v plném proudu běžely dobrovolnické práce na zahradě. Když už se den nachyloval, vjelo do zámecké brány auto. Řídila ho půvabná zpěvačka a herečka Dáša Zázvůrková. Na sedadle spolujezdce jí dělal společnost její životní partner, legendární dirigent Libor Pešek. Paní Dáša absolvovala prohlídku zámku...

Na vybraných akcích bude možné získat za každých 6 hodin práce jeden Chechták z lesklého kovu. Až to situace dovolí a budeme pořádat kulturní akce, můžete v této místní měně zaplatit vstupenky. Budeme vždy uvádět ceny v obou měnách (Kč a Che).